Firma

CN KIELCE to polska firma zajmująca się dystrybucją produktów rolniczych. Współpracujemy w zakresie dystrybucji oraz poddystrybucji z największymi polskimi oraz zagranicznymi producentami. Naszym priorytetem jest zaopatrzenie rolnictwa.

Zajmujemy się dystrybucją i sprzedażą kwalifikowanego materiału siewnego, nawozów, środków ochrony roślin oraz innych artykułów do produkcji rolnej. W naszym portfolio znajdują się specjalistyczne produkty stosowane w agrotechnice upraw rolniczych oraz produkty dedykowane żywieniu zwierząt.

Centrala Nasienna w Kielcach działa głównie na terenie Polski oraz współpracuje na terenie Europy.

 

 

 

Certyfikaty

certyfikat Cnkielce
certyfikat Cnkielce
certyfikat Cnkielce

Zarząd

Prezes zarządu

mgr inż. Ryszard Kułaga

Wiceprezes zarządu

dr inż. Mirosław Pietrusewicz

Wiceprezes zarządu

mgr inż. Marta Skłodowska-Lara

Historia

Spółka powstała z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego Kieleckiego Przedsiębiorstwa Nasiennego ,,Centrala Nasienna” w Kielcach, które zostało utworzone 30 czerwca 1955 roku . Z dniem 1 stycznia 2001 roku przedsiębiorstwo państwowe zostało skomercjalizowane i przekształcone w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa. Z dniem 18 sierpnia 2011 roku Spółka została sprywatyzowana. W chwili obecnej jest to Spółka osób prawnych , pracowników i rolników , która kontynuuje działalność w zakresie produkcji kwalifikowanego materiału siewnego oraz zaopatrzenia rolników w środki do produkcji rolnej.

70 letnia tradycja w nowym wydaniu

W 2021 r. działalność produkcyjna została wydzielona ze struktur firmy pod brandem KLC seed Company. Dzięki temu jasno możemy określać kierunki rozwoju poszczególnych obszarów działania. CN Kielce jest głównym dystrybutorem KLC Seed Company

odwiedź stronę producenta wwww.klc-seeds.pl