Rośliny bobowate

Oferta

Mamy przyjemność przedstawić Państwu naszą ofertę specjalnie dobranych nasion odmian gatunków bobowatych. Przy współpracy z polskimi hodowlami proponujemy wam nowoczesną genetykę dostosowaną do wyzwań stojących przed polskim rolnikiem. Rodzina roślin bobowatych jest ważnym składnikiem zbilansowanego płodozmianu. Pozwala na dostarczenie niezbędnej materii organicznej, zwiększa aktywność biologiczną gleby oraz jest źródłem doskonale przyswajalnego azotu.

  • Grochy, jak i wszystkie rośliny z rodziny bobowatych stanowią doskonałą składową zrównoważonego płodozmianu. Na glebach zwięzłych zapewniają idealne warunki pszenicy ozimej, na glebach średnich doskonale przygotowują stanowiska pod rzepak ozimy i jęczmień jary.
  • Bobik, przez niektórych nazywany „Soją Północy” to roślina o wysokich wymaganiach glebowych. Za tymi wymaganiami idzie wysoki potencjał planowania i doskonałe właściwości płodozmianowe. Głęboki system korzeniowy poprawia strukturę gleby, napowietrzając ją i zwiększając jej pojemność wodną.
  • Lucerna to królowa wysoko białkowych roślin pastewnych. Dzięki wysokim plonom suchej masy i zawartości białka powyżej 20% stanowi idealny wybór dla gospodarstw wymagających bogatej w białko paszy objętościowej. Wykorzystywana w siewie z trawami i koniczynami pozwala na zbiór czterech wartościowych pokosów przez 4 do 5 lat. Zdolność wiązania azotu i głęboki system korzeniowy nadają lucernie doskonałych właściwości poprawiających kulturę gleby.
  • Łubin wąskolistny może być uprawiany na terenie całego kraju. Najlepsze wyniki uzyskuje na glebach średnich i lekkich, o odczynie lekko kwaśnym. Sprawdza się jako doskonały przerywnik fitosanitarnych w zbożowych płodozmianach, korzystnie wpływając na właściwości fizykochemiczne i żyzność gleby.
  • Koniczyna łąkowa roślina częściej spotykana na użytkach jednorocznych niż wieloletnich. Jest źródłem doskonałej wysokobiałkowej paszy objętościowej. W odpowiednich warunkach pozwala na zbiór nawet do 4 pokosów w drugim roku po siewie. Na użytkach wieloletnich najlepiej sprawdza się w mieszankach z trawami. Preferuje gleby gliniaste. Dzięki korzeniowi polowemu doskonale wpływa na warunki powietrzno-wodne tych gleb.
  • Koniczyna inkarnatka to gatunek o rosnącym znaczeniu. Jednoroczny, uprawiany jako roślina jara lub ozima w siewie czystym lub w mieszankach (składnik mieszanki gorzowskiej). Rośliny osiągają wysokość ok. 50 cm. Ma mniejsze wymagania wodne niż koniczyna czerwona. W zależności od terminu siewu zbiór przed kwitnieniem przeprowadza się w maju (siew jesienny) lub na przełomie lipca i sierpnia (siew wiosenny). Termin zbioru jest ważny, ponieważ roślina szybko drewnieje. Może być skarmiana świeża lub w formie siana albo kiszonki. Ze względu na słabą regenerację nie zaleca się jej do wypasu.

W ofercie posiadamy m.in.: groch siewny i pastewny, łubin wąskolistny, bobik, lucernę mieszańcową, koniczynę łąkową, koniczynę inkarnatkę.

Zapoznaj się z ofertą pobierając naszą ulotkę:

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu u przedstawicieli handlowych, sieci sklepów oraz pod numerem +48 696 759 600.

Ostatnie posty

NAWOŻENIE ZIEMNIAKA JADALNEGO

NAWOŻENIE KUKURYDZY

WIOSENNE NAWOŻENIE PSZENICY OZIMEJ: WAŻNY JEST AZOT

Azot na start GA

Zboża jare oferta 2024

ZBOŻA PRZEWÓDKOWE 2023